title: "OSS MSA9030-19C Gooseneck 6580"
brand: "on-stage"
price: "€ 49.70"
in_stock: true
reviews_count: 7
url: https://www.desertcart.fi/products/589210558-oss-msa9030-19c-gooseneck-6580
store_origin: FI
region: Finland
---
# Sleek chrome finish Exceptional strength Solid steel ends OSS MSA9030-19C Gooseneck 6580
**Brand:** on-stage
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🔧 Elevate Your Setup with Strength and Style!
## Quick Answers
- **What is this?** OSS MSA9030-19C Gooseneck 6580 by on-stage
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- on-stage enthusiasts
## Why This Product
- Trusted on-stage brand quality
- Free international shipping included
- Worldwide delivery with tracking
- 15-day hassle-free returns
## Key Features
- • **Perfect Length:** At 19 inches, it's the ideal size for versatile applications.
- • **Sleek Aesthetic:** Chrome finish adds a modern touch to any setup.
## Overview
## Description
Product Description          Solid steel male and female threaded ends. The flexible neck is made from interlocking rolled metal. 19" Gooseneck             Box Contains          1 x OSS MSA9030-19C Chrome Gooseneck
## Features
- Solid steel male and female threaded ends for a universal fit
- The neck is made from interlocking rolled metal for exceptional strength and flexibility
- Chrome finish.
- Lenght: 19"
- Gross weight 0.98 lbs
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Product Dimensions | 53.34 x 2.54 x 10.16 cm; 408.23 Grams |
| Item model number | 6580 |
| Colour | Chrome |
| Material Type | Metal Alloy Steel |
| Country Produced In | china |
| Size | 19 inch |
| Item Weight | 408 g |
## Product Details
- **Color:** Chrome
- **Material:** Alloy Steel, Metal
- **Item Weight:** 0.9 Pounds
- **Item dimensions L x W x H:** 21 x 1 x 4 inches
## Images
## Available Options
This product comes in different **Pattern, Color, Size** options.
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐ 5.0 out of 5 stars
    Five Stars
*by A***R on Reviewed in the United Kingdom on 13 May 2016*
good stuff
### ⭐ 1.0 out of 5 stars
    needs stiffening.
*by J***F on Reviewed in the United Kingdom on 23 July 2015*
### ⭐⭐⭐⭐⭐
    Produto top!
*by M***A on Reviewed in Brazil on 8 September 2023*
Haste rígida, perfeita para apoio de Microfones dinâmicos. Recomendo.
## Frequently Bought Together
- On-Stage 19" Microphone Gooseneck, Chrome